De familie Zaal uit Heeswijk-Dinther (NB) heeft de Agroscoopbokaal Geiten 2026 gewonnen. ForFarmers reikte deze prijs aan hen uit vanwege hun ondernemerschap en positieve mindset.
In 2007 begon Gerard Zaal met 300 geiten op een huurlocatie. In de jaren daarna groeide het bedrijf verder en in 2017 kopen Gerard en Moniek een dubbelvrije geitenstapel en de huidige locatie in Heeswijk-Dinther. Afgelopen jaar wisten ze een flinke productiestijging te realiseren van 100 kg melk per geit naar 1.370 kg melk per geit per jaar.
Geitenspecialist Niels den Dunnen zegt over Gerard en Moniek: “Ze zijn hele positieve ondernemers, die denken in mogelijkheden. Ze zijn begaan met hun dieren, altijd op zoek naar wat er beter kan en ze durven stappen te zetten.”
Sturen op ruwvoerkwaliteit
Volgens Gerard Zaal ligt de basis voor het succes onder andere bij goed verteerbaar ruwvoer: “Wij kopen al het ruwvoer aan. Kwaliteit en smakelijkheid vind ik heel belangrijk.” Het rantsoen bestaat uit ruwvoer van vier verschillende sneden en wordt aangevuld met een productiebrok. Door verschillende balen te combineren, weten de veehouders het rantsoen jaarrond constant en uitgebalanceerd te houden, met voldoende energie en eiwit.
Samen het werk doen
Gerard en Moniek doen al het werk op het bedrijf samen. Gerard richt zich vooral op het melken en voeren van de melkgeiten, Moniek neemt de verzorging van de lammeren en de boekhouding voor haar rekening. Graag zouden ze investeren in een nieuwe lammerenstal en een nieuwe melkput. Daarmee hopen ze de dieren nog beter te kunnen monitoren en selecteren.






