Fokkerij

Nu geiten opgeven voor Nationale Geitenkeuring 2025

Geitenhouders kunnen nu hun dieren opgeven voor deelname aan de Nationale Geitenkeuring van 2025. Die wordt gehouden op zaterdag 6 september tijdens het Nationaal Geiten Event in het Hart van Holland te Nijkerk.

Het bestuur van Stichting Landelijke Geitenkeuring hoopt dat er veel geitenhouders met hun dieren in de ring verschijnen. Voorgaande jaren waren er zo’n 200 geiten op de keuring aanwezig. Opgeven kan via het formulier op de website van de SLG.

Welke geiten

Aan deze keuring kunnen dieren deelnemen die CAE- en CL-gecertificeerd zijn, en volledig gevaccineerd tegen Q-koorts. Het gaat verder om:
-Lammeren en melkgevende Witte, Toggenburger, Bonte en Nubische geiten
-Nubische overlopers (vermelden op inschrijfformulier)
-Lammeren en geiten (aangeven wel/niet gelamd) van het ras Boergeit
-Geregistreerde Melkgeiten
-Lammeren en melkgevende Nederlandse Alpine geiten.
-Eigenaarsgroepen van drie dieren van minstens één jaar oud, van één ras en van één eigenaar.

Opgeven

De geiten kunnen worden opgegeven tot en met zaterdag 9 augustus 2025. Het  inschrijfformulier dient duidelijk en volledig ingevuld per mail te worden gestuurd naar hoorwegcorrie@gmail.com.
Bij opgave betaalt u € 6,- per dier en € 7,50 voor een catalogus op bankrekeningnummer NL76 ABNA 0591 0981 80 ten name van St. Land. Geitenkeuring. Om uw dieren in de catalogus op te kunnen nemen moet het geld uiterlijk 11 augustus 2025 op de rekening staan.
Na inleveren van de halsbandnummers aan het einde van de keuringsdag ontvang u statiegeld van € 5,- voor de nummers retour en € 5,- per aanwezig dier.

Over de auteur: Wilma Wolters
Wilma groeide op tussen koeien en paarden, en vond dat geweldig. Ze volgde de Hogere Agrarische School in Dronten, studeerde nog 2 jaar aan de...
Meer over:
Fokkerij
Deel dit bericht: WhatsApp Facebook

Melkprijzen

NieuwsbriefGeitenmelkprijsvergelijking uitgevoerd door AgriMedia bv.
Bekijk de melkprijzen

Nieuwsbrief Geitenhouderij

Nieuwsbrief